نحوه کار با لینکدین

امروزه با گسترشی که در دنیای اینترنت و تعداد کاربران آن شاهد هستیم خواهیم دید که به صورت روزمره افراد بسیاری ساعات مختلف خود را با استفاده از ابزار های آنلاین گذرانده و در این بستر ها زمان زیادی را صرف سرگرمی خود می کنند. با این حال این ابزار های آنلاین و پلتفرم های الکترونیکی فقط جنبه سرگرمی نداشته و خیلی اوقات می توان از آن ها برای پیش بردن امورات و انجام کار های مهم تری نیز استفاده نمود.

لینکدین یکی از این ابزار های کاربردی است که با توجه به خاصیت ها و امکاناتی که در آن ارائه می شود به عنوان یک پلتفرم آنلاین بسیار کاربردی برای کسب و کار های مختلف به شمار می رود. کاربران با یادگیری نحوه استفاده از سایت لینکدین و قابلیت های آن قادر خواهند بود کسب و کار خود را گسترش داده و از ویژگی های کاربردی آن بهره مند شوند.

با توجه به همین موضوع ما در مقاله امروز تصمیم گرفتیم تا به صورت کامل به معرفی سایت لینکدین linkedin.com پرداخته و بخش های مختلفی مثل نحوه ورود و ساخت اکانت، دانلود برنامه و بلاک نمودن افراد و همچنین حذف اکانت در صورت نیاز را بررسی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه کار با لینکدین

لینکدین چیست

در واقع لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی بسیار شناخته شده است که به صورت حرفه ای در زمینه بهبود بخشیدن به کسب و کار های متنوع و همچنین ایجاد ارتباط میان افراد مختلف به فعالیت می پردازد. همان طور که از عنوان شبکه اجتماعی نیز مشخص است، ویژگی اصلی لینکدین متصل نمودن افراد مختلف به یکدیگر و فراهم کردن بستر ارتباطی برای آن ها در پلتفرم دنیای مجازی خواهد بود.

به همین منظور کاربران با بهره وری از این برنامه و سایت نیز قادر خواهند بود با افرادی که در زمینه کاری مشابه آن ها به فعالیت پرداخته آشنا شده و با برقراری ارتباط با این کاربران کسب و کار خود را بهبود بخشیده و دانش حوزه مورد نظرشان را ارتقا ببخشند.

علاوه بر این موضوع، بسیاری از کاربران از لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی برای پیدا کردن شغل استفاده نموده که با مراجعه به صفحه اشخاص یا شرکت ها می توان به راحتی به این مسئله پی برد.

یک ویژگی دیگری که می توان به آن اشاره نمود نیز این است که افراد محدود به استفاده از یک حساب کاربری نبوده و می توان با بهره وری از چند اکانت مختلف از بخش های متنوع شبکه اجتماعی لینکدین استفاده کنند.

حالا که می دانید لینکدین چیست و چه کاربرد هایی دارد، می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که ساختن اکانت و استفاده از امکانات این سایت کار بسیار ساده ای بوده و کاربران در چند قدم می توانند با استفاده از سایت لینکدین با نشانی linkedin.com یا نرم افزار آن فعالیت خود را هر چه زود تر در این شبکه مجازی شروع کنند.

کاملا مشابه دیگر شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و اینستاگرام اولین قدم بعد از ساختن اکانت رسیدگی به پروفایل شخصی و قرار دادن اطلاعات مفید در این اکانت خواهد بود. با توجه به این موضوع لینکدین قادر خواهد بود افرادی را که علایق و یا زمینه فعالیتی مشابهی دارند را با یکدیگر آشنا نموده تا کاربران بتوانند با استفاده از این پلتفرم آنلاین کسب و کار خود را بهبود بخشیده و همچنین دانش های زیادی را با برقراری ارتباط با افراد مختلف به خود اضافه کنند.

نحوه کار با لینکدین

راهنمای ورود به سایت لینکدین linkedin.com

همان طور که در بخش قبلی مقاله به این موضوع پرداختیم کاربران با استفاده از سایت لینکدین می توانند به بخش های متنوعی دسترسی داشته و در کنار ایجاد ارتباط اموری مثل استخدام، جستجو مستقیم شغل، ارائه رزومه و همچنین برندینگ را نیز در این پلتفرم مجازی دنبال نمایند.

با این حال مشابه شبکه های اجتماعی دیگر، لزوم دسترسی به این ویژگی ها و قابلیت ها داشتن یک اکانت و وارد شدن به آن خواهد بود. به همین منظور ما در ادامه مقاله راهنمای ورود به سایت لینکدین linkedin.com را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید به راحتی از این قابلیت های اشاره شده استفاده کنید. به همین منظور اگر قصد دارید وارد سایت لینکدین و اکانت شخصی خود شوید مطابق مراحل زیر پیش بروید.

در مرحله اول برای ورود به سایت به نشانی آن با آدرس linkedin.com مراجعه نموده و یا با استفاده از موتور جستجوی گوگل در مرورگر خود به صفحه اصلی سایت لینکدین هدایت شوید.

بعد از این که به نشانی سایت مراجعه کردید، پنجره ای مشابه تصویر بالا را مشاهده خواهید کرد. در این جا برای ورود به حساب کاربری خود کافی است تا روی گزینه ” Sign in ” در کادر بالا سمت راست کلیک نموده و مراحل را دنبال نمایید.

در پنجره بعدی همان طور که مشاهده می کنید، کافی است در بخش ورود اطلاعات حساب کاربری خود، ایمیل و رمزتان را وارد نموده و در آخر بر روی گزینه ” Sign in ” در کادر آبی رنگ کلیک کنید.

لازم به ذکر است که با توجه به مرحله ثبت نام شما در سایت لینکدین با نشانی linkedin.com، برای وارد شدن به حساب خود علاوه بر ایمیل از شماره همراه خود نیز می توانید استفاده کنید.

بعد از پشت سر گذاشتن این چند قدم ورود شما به سایت لینکدین با موفقیت انجام شده و به راحتی می توانید به بخش های مختلف این شبکه مجازی دسترسی داشته باشید.

 

نحوه ساخت اکانت در لینکدین

همان طور که در بخش های قبلی مقاله نیز اشاره داشتیم، بهره وری از امکانات شبکه اجتماعی و سایت لینکدین بدون داشتن یک حساب کاربری امکان پذیر نیست. به همین منظور قبل از هر چیزی افراد برای این که بتوانند از این پلتفرم و ویژگی های استفاده نمایند در مرحله اول باید اقدام به ساخت حساب کاربری کرده و بعد از آن قادر خواهند بود از این پل ارتباطی برای برقراری ارتباط با دیگر افراد بهره ببرند.

با توجه به همین موضوع نیز اگر شما هم قصد دارید فعالیت خود را در سایت لینکدین آغاز نموده و یک حساب کاربری برای خود بسازید در ادامه مراحل بیان شده در نحوه ساخت اکانت در لینکدین را دنبال کنید.

در مرحله اول به صفحه اصلی سایت با نشانی linkedin.com مراجعه نموده و یا این که با استفاده از گوگل در مرورگر خود به آدرس این سایت هدایت شوید.

با وارد شدن به صفحه اصلی لینکدین تصویری مشابه عکس بالا با یک پیام خوش آمد را مشاهده خواهید کرد.

در اینجا دو روش برای ساخت حساب کاربری در اختیار شما قرار گرفته است. اولین روش ساخت حساب کاربری به روش مرسوم آن است و در حالت دوم کاربران با اتصال نمودن اکانت گوگل خود می توانند به امکانات این سایت به عنوان کاربر دسترسی داشته باشند. ما در این این مقاله با همان روش مرسوم اقدام به ساخت اکانت نموده و برای شروع اطلاعات خود را در فیلد های مشخص شده وارد می کنیم.

با این حال اگر قصد ورود به سایت با استفاده از روش جیمیل را دارید کافی است در این پنجره گزینه ” Join with Google ” را انتخاب نموده و بدون پشت سر گذاشتن مراحل ثبت نام وارد سایت لینکدین شوید.

در غیر این صورت برای ثبت نام به روش مرسوم در کادر اول ایمیل یا شماره همراه و در فیلد پایینی یک رمز 8 رقمی دلخواه را تکمیل کرده و در آخر گزینه ” Agree & Join ” در کادر آبی رنگ را انتخاب می کنیم.

بعد از تکمیل اطلاعات اولیه حساب کاربری، لینکدین به صورت خودکار یک ایمیل تایید برای آدرس ایمیل شما ارسال می کند.

برای تایید ایمیل به آدرس ایمیل خود مراجعه نموده و مشابه آنچه در تصویر بالا مشاهده می کنید گزینه ” Agree & Confirm your email ” را در کادر آبی رنگ انتخاب کنید تا پروسه تایید ایمیل شما با موفقیت پشت سر گذاشته شود.

ممکن است در این مرحله از شما درخواست شود تا شماره همراه خود را نیز وارد نمایید. در صورت نیاز شماره همراه خود را نیز وارد و آن را تایید نموده تا ساخت اکانت شما در سایت لینکدین در همین چند مرحله ساده انجام شود. حالا شما به عنوان یک کاربر قادر هستید مخاطبین خود را همگام سازی نموده و همچنین ارتباط خود را با افراد جدید از سر بگیرید.

لازم به ذکر است که دو نوع حساب کاربری در این سایت وجود دارد،Basic  و Premium. حساب کاربری ساده یا همان Basic به صورت رایگان بوده و افراد بدون نیاز به پرداخت هزینه عضویت می توانند از اصلی ترین ویژگی های لینکدین بهره مند شود. از طرف دیگر برای اکانت پرمیوم کاربران باید هزینه عضویت را به صورت ماهانه پرداخته نموده و در اثر آن از قابلیت های پیشرفته تری برای پیدا کردن شغل و یا راه های ارتباطی بیشتری بهره مند شوند.

با این حال برای کاربران جدید با توجه به این موضوع که عموم قابلیت های اصلی سایت لینکدین به صورت رایگان در دسترس هستند، توصیه می کنیم با ساخت اکانت ساده فعالیت خود را شروع کنند و در ادامه در صورت نیاز حساب خود را به اکانت پرمیوم ارتقا دهند.

دانلود برنامه لینکدین

لینکدین برای این که بتواند مخاطبان بیشتری را به خود جذب کرده و در کنار آن بستر فعالیتی راحتی برای کاربران ایجاد کند، از یک نرم افزار مجزا استفاده می کند. امروزه تقریبا همه شبکه های اجتماعی گسترده از یک اپلیکیشن نیز بهره مند هستند تا کاربران در هر جایی بتوانند از قابلیت ها و امکانات این پلتفرم ها استفاده کنند. لینکدین نیز از این قاعده مستثنی نبوده و کاربران در سیستم عامل های اندروید و iOS می توانند از برنامه لینکدین بهره مند شوند.

اگر شما هم از کاربرانی هستید که قصد دارند از برنامه لینکدین در گوشی هوشمند، تبلت، آیپد و … استفاده کنند در ادامه نحوه دانلود لینکدین را مطالعه کنید.

به صورت کلی روش دانلود و نصب این برنامه در سیستم عامل های iOS و اندروید مشابه هم بوده و فقط از ابزار های متفاوتی برای این کار استفاده می شود. همان طور که می دانید کاربران برای دانلود نرم افزار در اندروید به Play Store مراجعه کرده و در سیستم عامل iOS این وظیفه توسط App Store شرکت اپل انجام می شود.

به همین منظور برای دانلود برنامه لینکدین با توجه به سیستم عامل خود به Play Store و App Store مراجعه نموده و مطابق مراحل زیر پیش بروید.

در مرحله بعد کافی است در بخش جستجوی برنامه مورد نظر، عنوان Linkedin را وارد نموده تا مشابه تصاویر بالا نتایج جستجو به شما نمایش داده شود.

کافی است گزینه نصب را انتخاب نموده تا برنامه لینکدین به صورت خودکار روی دستگاه اندرویدی یا iOS شما دانلود و نصب شود. بعد از دانلود برنامه نصب آن به صورت اتوماتیک انجام شده و سپس به راحتی می توانید از امکانات برنامه استفاده نموده و همچنین مراحل ساخت اکانت را که در بخش های قبلی توضیح دادیم نیز در برنامه این پلتفرم انجام دهید.

 

نحوه بلاک کردن فرد در لینکدین

همان طور که قبل تر نیز اشاره کردیم از شبکه مجازی لینکدین در کنار برقراری ارتباط با افراد جدید برای بازاریابی و تبلیغات کسب و کار ها نیز استفاده می شود. با این حال با توجه به همین ویژگی در بسیاری از مواقع تبلیغات و بازاریابی ها به صورت ناخواسته برای افراد فرستاده شده و کاربران را دچار مشکل می کند. به همین منظور بسیاری از کاربران تصمیم می گیرند که حساب این افراد را بلاک کرده تا بتوانند با خیال آسوده از ویژگی های برنامه لینکدین استفاده کنند.

ممکن است خیلی از افراد با این که قصد مسدود کردن دسترسی دیگر کاربران به حساب خود را داشته باشند با نحوه بلاک کردن فرد در لینکدین آشنایی نداشته و در این زمینه دچار مشکل شوند. به همین دلیل ما در ادامه به صورت کامل به نحوه بلاک کردن فرد در لینکدین می پردازیم و به شما آموزش می دهیم که چگونه از شر این مزاحمت های ناخواسته خلاص شوید.

همان طور که می دانید با بلاک کردن افراد دسترسی آن ها به پروفایل و فعالیت های شما به صورت کامل مسدود شده و همچنین شما هم نمی توانید برای فرد بلاک شده پیام و اطلاعاتی را ارسال کنید. با این حال در نظر داشته باشید که اگر با این فرد در پلتفرم رکروتر لینکدین در تماس بوده باشید پیام بلاک برای آن ها ارسال شده و در غیر اینصورت این اطلاعیه برای فرد مورد نظر فرستاده نخواهد شد.

حالا با در نظر داشتن این موضوعات برای بلاک کرده فرد به پروفایل او مراجعه کرده و طبق مراحل زیر پیش بروید.

بعد از مراجعه به پروفایل فرد مورد نظر مشابه آن چه در تصویر نمایش داده شده است روی گزینه More کلیک کرده و در کادر باز شده گزینه ” Report/Block ” را همانند تصویر انتخاب نمایید.

سپس در پنجره باز شده در منوی ” what do you want to do ” گزینه بلاک را انتخاب نموده تا دسترسی این فرد به حساب شما مسدود شود.

از این پس این فرد توانایی ارسال پیام به شما را نداشته و در صورت نیاز در آینده می توانید کاربر مورد نظر را از لیست بلاک خود خارج کرده و دسترسی وی به پروفایل خود را دوباره امکان پذیر کنید.

کاربران به دلایل مختلفی ممکن است تصمیم بگیرند تا فعالیت اکانت خود در شبکه های اجتماعی را پایان داده و حساب کاربری خود را از این پلتفرم ها حذف نمایند. با توجه به همین موضوع لینکدین نیز به عنوان یک شبکه اجتماعی بزرگ روزانه اکانت های زیادی را به درخواست دارنده حساب از شبکه خود حذف می کند.

به صورت کلی حذف اکانت لینکدین کار چندان پیچیده ای نبوده و مشابه شبکه های اجتماعی دیگری مثل اینستاگرام در چند مرحله ساده انجام می شود. اگر شما هم قصد دارید به فعالیت حساب خود در لینکدین پایان داده و اکانتتان را پاک کنید در ادامه مراحل نحوه حذف اکانت لینکدین را دنبال نمایید.

در مرحله اول با مراجعه به سایت یا برنامه لینکدین وارد حساب کاربری خود شده و با استفاده از منوی بالا پروفایل خود را مشابه تصویر زیر باز کنید.

سپس در منوی باز شده گزینه ” Settings & Privacy ” را انتخاب نمایید.

همان طور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید در بخش بعدی وارد یک پنجره مجزا مشابه عکس خواهید شد. در اینجا در منوی بالا گزینه ” Account ” را انتخاب کنید. سپس در میان موارد نمایش داده شده در سمت چپ صفحه بر روی ” Partners and services ” کلیک نمایید. در ادامه کمی صفحه را به سمت پایین اسکرول کرده تا گزینه ” Closing your LinkedIn account ” را مشاهده نمایید. سپس آن را انتخاب کرده و مراحل حذف اکانت لینکدین را دنبال کنید.

در مرحله بعد پنجره ای مشابه تصویر بالا را مشاهده می کنید. در این بخش از شما خواسته می شود تا علت حذف اکانت لینکدین خود را انتخاب نمایید. اگر دلیل خاصی ندارید گزینه ” Other ” را انتخاب نموده و در کادر feedback دلیل کلی حذف اکانت لینکدین یا فیدبک خود برای ارتقا خدمات این پلتفرم را بیان کنید. در آخر روی گزینه ” Next ” در کادر آبی رنگ کلیک نمایید.

سپس رمز حساب کاربری لینکدین خود را وارد نموده و گزینه ” Close account ” را انتخاب نمایید.

حساب کاربری شما به صورت موفقیت آمیز از لینکدین حذف شده و تا چند هفته بعد تمامی اطلاعات مربوط به اکانت شما از بستر این فضای مجازی پاک می شود.

wikipedia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *