پنج تا درس برای اینکه بتونی فروش خودت رو افزایش بدی!!

درس اول : چقدر به مشتری و مخاطبی که داری، توجه میکنی؟ چقدر به خواسته هاش احترام میزاری؟

بزارین یک داستانی رو از خریدی که من به عنوان خریدار داشتم و فروشنده ی یک کافی شاپ که فروش معمولی داشت رو براتون بگم، یک بار رفته بودیم کافی شاپ، من یک چای سفارش دادم و فروشنده بهم گفتش که کنارش براتون بیسکویت بیارم یا شکلات؟ من بهش گفتم : خواهشا هر دوتاش رو کنار چای واسم بیارین، فروشنده برگشت و گفت : اینجوری که نمیشه! منم گفتم : بیارین، مبلغش رو حساب میکنم!

با این داستان کوتاه، میخواستم بهتون بگم که : شما برای اینکه فروش خودتون رو افزایش بدین، نیازمند این هستین که به خواسته ها و چیزهایی که مخاطب و مشتری از شما میخواد، احترام بزارین و بهشون توجه کنین، اینجوری انگار مثل یک هکر، هک فروش رو انجام دادین!

درس دوم : با مخاطب خودتون صمیمی هستین؟ باهاش بگو و بخند میکنین؟

مقاله چگونه فروش موفق داشته باشیم

شاید بنظرتون سوالی که پرسیدم، زیاد جالب نبوده باشه، اما خیلی از فروشنده ها با مخاطب و مشتریانشون صمیمی نمیشن و کاملا جدی و سرد و خشک برخورد میکنن!

چرا؟ چون به این موضوع فکر میکنن که اگر با مخاطب و مشتریانشون صمیمی و گرم برخورد کنن و… باعث این میشه که مخاطب و مشتری بخواد تخفیف بیشتری رو بگیره!

در صورتی که اینجوری نیست و طبق قوانین فروش، مخاطب اول باید به محصول و خدماتی که دارین ارائه میدین اعتماد کنه و بعدش به شما و بعدش هم به جایی که دارین فعالیت میکنین!

شما با صمیمی برخورد کردن، میتونین اعتماد مشتری و مخاطب رو به راحتی جلب کنین و خیلی راحت با مخاطب و مشتری که دارین رفیق بشین!

حالا بزارین یک سوالی رو ازتون بپرسم، شما اگه بخواین یک محصول و خدماتی رو تهیه کنین، از کسی که غزیبه است میرین و خرید میکنین یا از کسی که رفیق شماست و کمک میکنه که رشد کنین و پیشرفت کنین؟ خب مسلما میرین از رفیقی که دارین خرید میکنین، البته باز هم به تایپ های شخصیتی هم برمیگرده و اینها همشون تاثیر گذار هستن!

درس سوم : به نیرو هایی که داری، آموزش فروش بده و دلسوزانه کمکشون کن!

چرا؟ چون وقت هایی که خودت نیستی، اونها نماینده ی تو هستن و از طرفی اگر نیروی فروش داری و بهش آموزش فروش رو نمیدی، داری در حق خودت ظلم میکنی و یکی از دلایلی که فروش پایینی داری، میتونه همین باشه!

درس چهارم : تا حالا از مناسبت ها استفاده کردی، جشنواره برگزار کردی؟ شگفتانه و تخفیف و… چی؟

منظورم اینه که از مناسبت ها استفاده کن، اگر سایت داری، به مناسبت هایی که پیش رو هست، به مخاطب خودت تخفیف بده، از همه مهم تر اینکه کد تخفیف رو بزار داخل سایتی که داری، تا مخاطب از روند و شیوه ی کاری که داری با خبر بشه و از همه مهم تر اینکه بدونه تخفیفی در کار هست و از اون تخفیف نهایت استفاده رو ببره و بدونه که آدمی هستی که کارهارو با نظم و دقت پیش میبری و اینجوری راحت تر بهت اعتماد میکنه!!

ترفند های افزایش فروش
ترفند های افزایش فروش

درس پنجم : از دغدغه ها استفاده کن! مثال میزنم : فکر کنین نزدیک عید هستش، خیلی ها دغدغه ای که دارن، لاغر کردن هستش و خیلی ها هم دغدغه ای که دارن افزایش وزن هستش!

حالا اگه یک عطاری بیاد و توی بهمن ماه یک تابلو بزرگ بزاره جلوی مغازه و روش بنویسه : تا عید لاغر شوید!!

بنظرتون چقدر کارش توی فروشی که داشته تاثیر میزاره!

درسته! خیلی خیلی زیاد! چون دغدغه رو پیدا کرده و توی زمان مناسب راه حل داده شده برای حل کردن مشکل!

پس صد در صد فروشش افزایش پیدا میکنه!!

در ادامه مقاله سه راز فروش موفق

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *